شهر … شهر ماست.

IMG_2132

این عکس ابتدای کوچه ۱ از خیابان شفاست در بلوار جمهوری کرمان، کوچه ای که روزانه صدها وسیله نقلیه وارد ش میشوند . کار سختی نیست  ( اگر چه شاید برای ما کرمانی ها کار سختی محسوب شود )  میتوانید  به سر این کوچه و تمام کوچه های این خیابان ، خیابان هزارو یکشب و خیابان امام جمعه سری بزنید و نگاهی به محل نصب تابلوهای تبیلغاتی کنید .

امروز (۱۲ /۱۱ /۹۰ ) حین اتفاق متوجه موتور سیکلت سوار بخت برگشته ای شدم که در حال پیچیدن داخل کوچه . تابلو تبلیغاتی دیدش را گرفته بود . کنترلش را از دست داد و زمین خورد . شلوارش پاره شد . وسایلش زمین ریخت و…. اگر چه این موتور سوار خوش شانس درحرف هایش به روح خیلی ها درود فرستاد…! اما بدبخت نمی دانست که مقصر نه او بلکه محل نصب این تابلوهاست و احتمالا اگر هم پیگیری میکرد در یک کار کارشناسانه  خطای انسانی وسیله نقلیه و سرعت بیش از حد مجاز او مقصر شناخته میشد و نه شهرداری و نه راهنمایی رانندگی  تقصیری در این تصادف نداشته اند.

شهر ماست ، شبانه تابلوهای سر در مغازه های مردم را به بهانه زشت کردن نمای شهری پایئن می آوریم اما به خود اجازه می دهیم بدون هیچ کار کارشناسی درختان را یکنیم و تابلوی تبلیغاتی بکاریم . محل نصب این تابلوهای تبلیغاتی مسلما در آینده نزدیک وقایعی را به بار می آورد .مانند آنچه که در برخورد یک ماشین با پایه تلویزیون شهری چهارراه فرهنگیان به بار آورد اما هیچ مقام مسئولی نمی پذیرد که محل نصب این تابلوها خطر ساز است ومقصر مانند همیشه رانندگانند . مسلما آنموقع هم شهردار محترم مصاحبه ای مطبوعاتی را تشکیل داده و هدف خود را از نصب این سازه ها ساختن کرمان در خور نام بلندش عنوان می کند و اینکه شهروندان باید بیشتر مواظب باشند .

لطفا به عنوان یک شهروند امتحان کنید . خواهید دید این سازه های تبلیغاتی تمام میدان دید افراد را گرفته ، اماکو گوش شنوا . به قول دوستی که می گفت در کرمان قدم که میزنی می فهمی اداره شهر به دست آدمهای دانایی نیست …. 

4 دیدگاه برای “شهر … شهر ماست.”

 1. متاسفانه هر وقت سرکی به شهرمان می کشم انرا از سال پیش زشتر می بینم. آنقدر که دلم نمی خواهد وارد خیابانهایش شوم. دوستی می گفت ما کرمانیها ادمهای نجیبی هستیم که تاریخ هر چه خواسته بر سر ما آورده. اما من دوستمان گفت توسری خوردن و سکوت کردن نجابت نیست بی عرضه گی خود ماست چون حالش را نداریم اعتراض کنیم پس مسوول همه ی این نازیباییها همه ی ادمهای مثل من هستند که سکوت می کنند و از کنار همین تابلوهای تبلیغاتی ساده می گذرند. پیروز باشید.

 2. سلام.نجیب نیستیم عادت کرده ایم مهر بر لب خون دل بخوریم و خاموش باشیم و هیچ نگوییم تا تحسینمان کنند به نجابت.که این نجابت نیست و حماقت است

 3. مشکل اصلی استان کرمان و کرمانی ها نداشتن سطح بالای آگاهی است…خودمانیم!!! واقعا میانگین سطح فرهنگی امروز کرمانیان از خیلی شهرهای دیگه ایران پایین تره!!!!!!!!! موقع اشاره به این نکته برخی سریع تاریخ و پیشینه ی کرمان را به رخ می کشند!اما دیروز ما چه ربطی به امروزمون داره!! دست کم از زمانی که من چشم و گوشم برای دیدن اطراف باز شد هنر و فرهنگ در سبد بیشتر خانواده های کرمانی جایی نداشته و افراد آگاه این قدر در این شهر کم هستند که اصلا صداشون رو کسی نمی شنوه!!!!!..البته حدس میزنم در طول تاریخ هم، کرمانی همین بوده!!!!! آدم های بسته ای که فقط توی خانواده های خودشون میگردن و نسبت به محیط اطراف و آدم های دیگر بی تفاوتن.

 4. با سلام و عرض خسته نباشید
  فایل های صوتی یادواره شهدای سیرچ در وبگاه عزاخانه قرار گرفت
  ممنون میشیم تشریف بیاورید و دانلود کنید و نظرتونو در مورد جلسه بگید.
  منتظر…
  یا علی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *